Start Organizacje szkolne Wigilijne spotkanie MIŁOŚCI
Wigilijne spotkanie MIŁOŚCI Drukuj Email
wtorek, 10 stycznia 2017 11:38

23 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle, odbyło się spotkanie wigilijne dla potrzebujących mieszkańców powiatu jasielskiego. Spotkanie to zaszczycili swą obcością także przedstawiciele władz kościelnych  państwowych i samorządowych.  Wśród zgromadzonych gości byli między innymi biskup Edward Białogłowski, senator RP p. Alicja Zając, wicemarszałek województwa podkarpackiego p. Maria Kurowska i burmistrz Jasła p. Ryszard Pabian.

Na rozpoczęcie wieczerzy najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle przedstawili krótki koncert kolęd, a harcerze przekazali księdzu biskupowi Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie ks. Zbigniew Irzyk , dziekan dekanatu odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Ks. Biskup pobłogosławił opłatki i złożył wszystkim świątecznie życzenia. Później uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy wigilijnej.

Tradycyjnie posługę wolontariuszy przy stole wigilijnym pełnili członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas.  Uczniowie przygotowali również paczki żywnościowe dla wszystkich obecnych na spotkaniu.

Bardzo serdecznie dziękuję członkom naszego SKC za poświecony czas, bezinteresowną pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie Wigilii.

/BR/