Start Organizacje szkolne XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Jaśle
XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Jaśle Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 11:56

W sobotę, 1 października 2016 r. odbyła się w Jaśle XV jubileuszowa Spartakiada – Olimpiada dla dzieci niepełnosprawnych z powiatu jasielskiego.

Spartakiada rozpoczęła się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. M.B. Częstochowskiej w Jaśle. Po Eucharystii uczestnicy Spartakiady przeszli do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, gdzie młodzi sportowcy rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych ( piłka nożna, rzuty do kosza, tor przeszkód i inne).

Dyrektor Carits rejonu jasielskiego ks. Marian Putyra powitał sportowców wraz z opiekunami oraz zaproszonych gości przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych , a następnie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle, z grupy Pszczółek, przedstawiły krótki program artystyczny.

Marszałek Województwa Podkarpackiego, p. Maria Kurowska oficjalnie rozpoczęła Spartakiadę przebijając balon, z którego wysypały się małe baloniki.

Oficjalnej części Spartakiady towarzyszyła Orkiestra Dęta z Osobnicy.

Olimpijczykom pomagali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Kół PCK, w tym członkowie naszego SKC.

Wszyscy sportowcy otrzymali medale i upominki. Pokonali swoje słabości, choroby i niepełnosprawność… Nagrodą dla wolontariuszy były radość i uśmiech małych podopiecznych.

Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg tegorocznej Spartakiady, zwłaszcza moim uczniom dziękuję… za pomoc i bezinteresowność!

BR