Start Organizacje szkolne Kiermasz ciast SKC
Kiermasz ciast SKC Drukuj Email
wtorek, 09 lutego 2016 08:56

 

„Karnawał, zapusty to okres zimowych balów,  pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w Uroczystość Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.

Dawniej w zapusty jedzono dużo tłustych dań, bardzo popularne były placki ziemniaczane. Jedzono wiele, jakby chciano zaspokoić głód przed zbliżającym się postem. Ludzie bardzo biedni starali się w tym dniu zjeść choć trochę mięsa wierząc w to, że kto w zapusty nie je mięsa, tego komary przez lato zjedzą. W tym czasie smażono też pączki, faworki i bliny…”

Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas  w ostatnim tygodniu przygotowali kiermasz ciast własnego wypieku, by zadośćuczynić Tradycji.  Z uzyskanego ze sprzedaży ciast dochodu zostaną przygotowane paczki świąteczne dla uczniów naszej szkoły.

Wszystkim osobom zaangażowanym w  przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu serdecznie dziękujemy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/BR/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!