Wycieczka rowerowa - Rowerem do "Centrum Edukacji Ekologicznej" w Bierówce Drukuj Email
piątek, 17 grudnia 2010 01:22

FOTO

Dnia 07.10.2010r. zorganizowano dla chętnych uczniów naszej szkoły wycieczkę rowerową do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce. W wyjeździe tym uczestniczyło18 osób; uczniowie z klas: Ie, IIe, IIIa, IIIf, IIIh, IVi, IVj, opiekunowie -  nauczyciele Paweł Dacyl i Mirosław Kutyna oraz nasi byli uczniowie Jerzy Gliwa i Dawid Czyżowicz.

Uczestnicy wycieczki wystartowali spod szkoły, by bocznymi ulicami dotrzeć po stromych podjazdach do lasu  w Gorajowicach. Ciekawy odcinek leśny doprowadził rowerzystów do Bieździedzy, skąd trasa wiodła do Sieklówki, a następnie po kolejnym podjeździe do lasu warzyckiego nad Bierówką, gdzie znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam uczestników powitał leśniczy - opiekun tego ośrodka. Było pieczenie kiełbasek, rozmowy przy ognisku oraz wpis do księgi gości odwiedzających to miejsce.

Powrót do Jasła prowadził przyjemnym, długim zjazdem do Warzyc oraz płaskim odcinkiem przez osiedle Hankówka. Wycieczkę zakończono na rynku w Jaśle.

Paweł Dacyl