Start Organizacje szkolne XIV Spartakiada - Dzieci niepełnosprawnych
XIV Spartakiada - Dzieci niepełnosprawnych Drukuj Email
wtorek, 13 października 2015 10:11

3.10.2015 r., w sobotę, odbyła się w Jaśle Spartakiada - Olimpiada dla dzieci niepełnosprawnych. Była to już XIV edycja tej imprezy.

Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. M.B.Częstochowskiej w Jaśle, koncelebrowaną przez dyrektora Caritas rejonu jasielskiego ks. M. Putyrę, ks. dziekana Z. Irzyka oraz ks. proboszcza T.Gąsiorowkiego. Po Mszy Św. uczestnicy w radosnym korowodzie udali się do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, gdzie rozgrywane były zawody.
W Spartakiadzie wzięło udział ok. 150 zawodników z różnych szkół i stowarzyszeń. Pomagali im wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas i Kół PCK, w tym także członkowie naszego SKC.

Dzieci znakomicie radziły sobie we wszystkich konkurencjach, a widzowie z zapałem kibicowali swoim faworytom. Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.
Kolejne igrzyska już za rok.
Wolontariuszkom naszego SKCaritas pomagającym w Spartakiadzie bardzo dziękuję za pracę, zaangażowanie i poświęcony czas.

/BR/