Start Archiwum
Jubileusz Szkolnych Kół Caritas Drukuj Email
piątek, 17 grudnia 2010 01:22

 

FOTO

 

22.10.2010 r. przedstawicielki naszego Szkolnego Koła CaritasNatalia Sieńkowska i Anna Zabawa wraz z opiekunką p. Barbarą Reczek uczestniczyły w jubileuszowym zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.
     Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Św., której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny.  Kazanie wygłosił ks. dr Marian Subocz- dyrektor Caritas Polska.
         Po Eucharystii przeszliśmy do II LO, gdzie spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, zarówno ze strony Dyrekcji, jak i uczniów- wolontariuszy SKC. To właśnie w II LO w Rzeszowie 15 lat temu - 8.09.1995 r. powstało pierwsze w Polsce Szkolne Koło Caritas.
            Dyrektor szkoły – p. Andrzej Szymanek przywitał zgromadzonych gości. Przypomniał historię powstania SKC, zauważył także znaczenie Szkolnych Kół w procesie wychowawczym Szkoły.
           Na zakończenie swojej wypowiedzi życzył wszystkim Kołom Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy.

Okolicznościowy referat na temat miłosierdzia, wygłosił  p. prof. dr hab. Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pan profesor zwrócił uwagę na znaczenie słowa miłosierdzie, które dosłownie oznacza miłe serce. Wyraził dumę z pracy SKC, które, według niego, „kształtują nowego człowieka na fundamencie prawdziwych wartości: odpowiedzialności, współczuciu, bezinteresownej pomocy...”. Kończąc wykład zachęcił wszystkich do dalszej pracy słowami „TAK TRZYMAĆ”!

Na zakończenie Jubileuszu wystąpił zespól KLANG z koncertem piosenek żeglarskich. Warto dodać, że członkowie grupy to byli uczniowie II LO w Rzeszowie (jeden III LO!), a zarazem przyjaciele Caritas.
Zanim opuściliśmy gościnne progi II Liceum zostaliśmy zaproszeni na posiłek. Każdy otrzymał także okolicznościowy obrazek oraz materiały do dalszej formacji.

Spotkanie przebiegło w atmosferze przyjaźni i życzliwości. Kolejne już za 5 lat, a może .......przecież w tym roku nasze Koło przeżywa swój Jubileusz: 10-cio lecie działalności...!!!

(BR)

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!