Start Organizacje szkolne Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie
Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie Drukuj Email
poniedziałek, 14 września 2015 09:04

W dniach 12-13 września w Rzeszowie odbył się Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas, z okazji  20 Rocznicy powstania pierwszego SKC. Pierwsze SK Caritas powstało 8.09.1995 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Uroczystości Rocznicowe rozpoczęły się na Hali Podpromie. Ks. Stanisław Słowik- dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej przywitał licznie zebranych wolontariuszy Caritas z całej Polski. W tym gronie nie zabrakło również przedstawicieli naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem p. Barbarą Reczek.

Następnie Koła z poszczególnych diecezji zaprezentowały krótkie programy, których celem było przedstawienie grupy oraz wskazanie podejmowanych inicjatyw.
Na zakończenie tej części spotkania odbył się koncert zespołu „Szanty” oraz pokaz akrobatyki rowerowej i akrobatyki sportowej.
Po kolacji wszyscy uczestnicy Zjazdu udali się na plac przy alejach Lubomirskich, na pokaz fontany multimedialnej.
Organizatorzy Zjazdu zadbali, by spotkanie to było Świętem wszystkich, zarówno obecnych, jak i byłych członków SKC. Było to czas podsumowań, refleksji, ale i zabawy.
W naszej szkole Szkolne Koło Caritas istnieje od grudnia 2000 r. W tym czasie podejmowaliśmy wiele działań. Organizowaliśmy różnorodne kwesty, kiermasze, zabawy. Odwiedzaliśmy pensjonariuszy jasielskiego Hospicjum i dzieci w Domu Dziecka. Aktywnie włączaliśmy się w prace Caritas rejonu jasielskiego ( m.in. Mikołajki, Wigilia dla ubogich i samotnych, Noworoczny Dar Serca, Spartakiada dla dzieci niepełnosprawnych i inne).
Pragnę wyrazić swoją wdzięczność wszystkich członkom SKC za ich bezinteresowną pracę, zaangażowanie, trud i poświęcenie.
Wszystkich chętnych uczniów, którzy chcieliby dołączyć do naszego grona zapraszamy w każdy I wtorek miesiąca o godz. 13.15 do sali nr 20 na spotkanie formacyjne. ( W tym miesiącu spotkanie będzie wyjątkowo 29.09!)

BR