Start Archiwum
Antoniański Dar Serca Drukuj Email
wtorek, 25 czerwca 2013 08:32

 FOTOGALERIA

 

„Antoniański Dar Serca” to akcja charytatywna, której głównym celem jest pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu do jasielskiego szpitala. Obok tego celu organizatorzy- Jasielski Dom Kultury i Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle-  stawiają sobie inne: uczenie postawy miłości i miłosierdzia względem innych, a także postawy szlachetnego dzielenia się z innymi życzliwością, dobrem i miłością. Celom tym mają służyć różnorodne inicjatywy podejmowane przy tej okazji: kwesta na ulicach miasta, prezentacje artystyczne szkół, a w tym roku dodatkowo jeszcze udział w Kiermaszu Antoniańskim.
Członkowie i sympatycy naszego Szkolnego Koła Caritas aktywnie włączyli się we wszystkie te inicjatywy. W dniach 8-9.czerwca wolontariusze kwestowali na ulicach miasta, a w dniu 11.06 młodzież pod kierunkiem p. prof. Magdaleny Juchy przedstawiła w JDK-u program artystyczny p.t. „Nie ma dzieci, są ludzie”.
W kolejnych dniach- 12.06 i 13.06 uczestniczyliśmy w obchodach ku czci Św. Antoniego – patrona miasta Jasła. Głównym punktem Uroczystości była Msza Św. sprawowana w Sanktuarium Św. Antoniego  przez księży z jasielskich parafii oraz biskupa Stanisława Dowlaszkiewicza z Boliwii . Po Mszy miała miejsce procesja na Skwerek Św. Antoniego, gdzie ks. Biskup zawierzył Św. Antoniemu Jasło i jego mieszkańców. Po procesji pomagaliśmy rozdawać Chlebki Św. Antoniego uczestnikom uroczystości, a także balony z antoniańskimi pozdrowieniami licznie zgromadzonym dzieciom.

/BR/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!