Start Biblioteka
Chemik czyta dzieciom Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2012 10:14

 

FOTOGALERIA

 "Cała Polska czyta dzieciom… i my także"

 

W dniach 30.10.12 oraz 29.11.12 członkowie Koła Miłośników Książki oraz uczniowie klasy IB, IG, IIC, IIIJ, IVJ,  pod opieką  H.Gierut,  odwiedzili  Bajkowe Prywatne Przedszkole  przy ulicy Wyspiańskiego i Na Kotlinę. Młodzież uczestniczyła  w czytaniu bajek dzieciom przedszkolnym.

 Zaprezentowano  baśnie Wilhelma i Jakuba Grimm:  „Czerwony Kapturek”, „Wilk i siedem koźlątek”;  Hansa Christiana Andersena:  „Księżniczka na ziarnku grochu”;  wiersze Jana Brzechwy: „Na straganie”, „Samochwała”, „Leń”,  Zoo”; Juliana Tuwima: „Rzepka”, „Okulary”, „Kotek”, „Bambo".

 Hasło „Cała Polska czyta dzieciom” pojawiło się po raz pierwszy 1 VI 2001roku, kiedy fundacja ABCXXI ,,Program Zdrowia Emocjonalnego” zainaugurowała kampanię społeczną ,, Cała Polska czyta dzieciom”. Jej inicjatorką jest Irena Koźmińska, założycielka i prezes wymienionej fundacji.

Swoją akcją uczniowie ZS Nr 3 włączyli się do propagowania założenia tej kampanii, popularyzowali literaturę dziecięcą i  głośne czytanie książek dzieciom.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych  historyjek i żywiołowo reagowały na przygotowane inscenizacje. Spotkanie przyniosło dużo radości i satysfakcji.

/HG/

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!