Start
Biblioteka poleca
wtorek, 04 grudnia 2012 11:47

WIELKI JARMARK  Autor: Krystyna Siesicka

 Powieść dla młodzieży. Tytułowy jarmark to uwikłane w ciężkie wybory, zmuszające do niepewnych decyzji życie, z którym przyszło się zmierzyć dorastającym bohaterom.

Katarzyna i jej kolega z klasy zostają posądzeni o coś, czego nie uczynili. Muszą znaleźć sposób, aby udowodnić swoją niewinność. Ponadto starsza siostra bohaterki postanawia rozpocząć karierę modelki, wyjeżdżając do Warszawy, co wywołuje gniew ich ojca.

Postępowanie Łukasza wydaje się wszystkim dziwne, a on po prostu stara się być "kimś". Chłopiec pisze w swoim dzienniku: "Chcę rzeczy mocnych albo nie chcę nic, najgorsza jest przeciętność, której, niestety, jest najwięcej dookoła mnie"*.

Agnieszka ma kochających rodziców. Spędza z nimi wiele czasu, a rzadko spotyka się z przyjaciółmi. "Nigdy się z nikim nie przyjaźniłam, nikomu się nie zwierzałam, to mi nie było potrzebne, a teraz chciałabym kogoś mieć..."** - myśli Agnieszka, kiedy niezręczna sytuacja, w jakiej się znalazła, nie daje jej spokoju. Dużego znaczenia nabiera dla niej Krzysztof.

Krótko mówiąc, "Wielki jarmark" jest interesującą książką, po którą warto sięgnąć.

 

JEZIORO OSOBLIWOŚCI    Autor: Krystyna Siesicka

Centralnym motywem "Jeziora Osobliwości" jest rodząca się miłość młodej dziewczyny do Michała, który stałsię jej przyrodnim bratem. Najważniejsze jest to, że i ten chłopak czuje coś do Marty, ale nie za bardzo umie jej to okazać, a przede wszystkim robi to zdecydowanie za rzadko. Dla nastolatki odrzucenie jest szokiem i strasznym ciosem, ona jest młoda i marzy o wielkiej spełnionej, odwzajemnionej miłości, o takim uczuciu, jakie zna z książek czy romantycznych filmów, dlatego zaczyna umawiać się na randki z kolegą nieczułego Michała- Patrykiem. Postępowanie Marty, wynikające z jej chęci bycia kochaną, doprowadza do przykrych sytuacji, które zaczynają się od coraz częstszych kłótni między dawnymi przyjaciółmi aż w końcu wpływa na definitywne zerwanie więzów pomiędzy Michałem a Patrykiem oraz do wypadku, który mógłzakończyć się tragicznie dla wszystkich trzech bohaterów.

 

OCALONA Z PIEKŁA      Autor:  Ania Golędzinowska

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki... Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch. Obiecywano jej, że będzie gwiazdą mediolańskich agencji mody, a stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu zrealizować marzenia. Zrobiła wielką karierę jako modelka i gwiazda włoskiej telewizji. Trafiła do raju, ale nie było to niebo. Znowu alkohol, narkotyki, przypadkowy seks... Miała sławę, pieniądze, dosłownie wszystko. Wszystko, oprócz szczęścia. Dziś mieszka w Medjugorie, spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im całą prawdę o Ani, która wreszcie odnalazła swo je miejsce i wielką MIŁOŚĆ, którą jest Bóg.

 

Lot do nieba. Prawdziwa historia pilota   Autor: Dale Black

Kapitan Dale Black latał jako pilot po całym świecie, ale był jeden lot, który wpłynął na całe jego życie – niezwykła podróż do nieba i z powrotem. Dale jako jedyny przeżył przerażający wypadek lotniczy. Gdy balansował na krawędzi życia i śmierci, w cudowny sposób doświadczył nieba. To, co widział, słyszał i czego się tam dowiedział, na stałe naznaczyło jego życie i wywarło wpływ na innych. Choć lekarze nie dawali mu szans, Dale mimo wielu obrażeń cudem powrócił do zdrowia i ponownie nauczył się latać. Teraz dzieli się swoją inspirującą historią niosąc nadzieję i dodając otuchy tym wszystkim, którzy zmagają się z poważnymi obrażeniami lub ze stratą najbliższych, a także tym, którzy poszukują oparcia i pewności zarówno w życiu doczesnym, jak i w odniesieniu do życia przyszłego.

 

PAULINA.DOC    Autor: Marta Fox

Tytuł książki jest nazwą pliku w komputerze, na którym bohaterka pisze swój sekretny dziennik. "Paulina.doc" jest książką pełną napięć i namiętności, ukazuje toksyczny związek Magdy z matką, uroki macierzyństwa Magdy oraz blaski jej pierwszej miłości. Czytelnicy dowiedzą się, kogo naprawdę pokochała Magda i dlaczego ta miłość skłóciła ją na powrót z matką.

 

Batoniki Always miękkie jak deszczówka  Autor: Marta Fox

Nie trzeba "urodzić się w dobrym humorze", żeby patrzeć optymistycznie na świat. Wystarczy sięgnąć po opowieści zwariowanej nastolatki Agaty -pieszczotliwie zwanej Agatonem-Gagatonem. Zwariowana dziewczyna każdego oczaruje humorem i ciepłem rodzinnego domu, w którym nad cierpliwym tatą dominuje płeć piękna w każdej postaci.

 

BYŁ SOBIE NED Autor: Tim Pegler

Optymistyczna w wymowie powieść o dwojgu wrażliwych nastolatkach, stawiających czoło brutalnemu życiu, napisana w formie ich pamiętników. Ned ma siedemnaście lat, jest niezwykle inteligentnym chłopcem, ale nie odzywa się i tłumi emocje. Rok młodsza Erin pochodzi z trudnej rodziny i przeżyła już aż za wiele. Straszne wydarzenie sprawi, że oboje popadną w kłopoty i będą mogli liczyć tylko na siebie nawzajem. Lecz wielka przyjaźń, przeradzająca się w miłość, potrafi przenosić góry, dać wielką siłę i pokonać strach.

 

 

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!