Start Archiwum
X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2011 14:33

FOTO

21 maja 2011 r. odbyła się X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Dziewczęta z naszego Szkolnego Koła Caritas przyczyniły się do uświetnienia liturgii. Po Mszy Świętej uczestnicy i zaproszeni goście udali się przy dźwiękach orkiestry do Zespołu Szkół Miejskich Nr 3.

Oficjalnego otwarcia spartakiady dokonał ks. Marian Putyra, dyrektor jasielskiej Caritas. Wśród zaproszonych gości była Pani senator Alicja Zając i Pan Bogdan Rzońca.

Celem spartakiady jest popularyzacja zajęć rekreacyjno – sportowych, integracja ze społeczeństwem, uwrażliwienie młodych wolontariuszy na problemy ludzi z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na ich możliwości, uzdolnienia i aspiracje.

Wolontariusze z panią Elżbietą Fiałkiewicz pomagali dzieciom i młodzieży w przygotowanych zabawach i zawodach, a nasz katecheta ks. Przemysław Krzysztoń prowadził rozgrywki  sportowe. Każdy uczestnik spartakiady został nagrodzony.

Nasze Szkolne Koło Caritas reprezentowali:

• Sylwia Skibińska
  • Natalia Sieńkowska