Start
Promocja zdrowego stylu życia Drukuj Email
czwartek, 22 października 2020 11:05

 

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle to Szkoła Promująca Zdrowie.

 


We wrześniu 2020 r. przystąpiono do realizacji programu ,, Stop dla alkoholu w naszej szkole ’’. Organizatorzy programu to : Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Jaśle z udziałem dotacji Urzędu Miasta Jasła. Współorganizatorzy: dyrektorzy szkół, opiekunowie SK PCK, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jaśle, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle.

Cele programu : zmiana postaw normatywnych młodzieży wobec alkoholu, przeciwdziałanie szerzeniu się alkoholizmu wśród młodzieży, przekazanie uczniom prawdziwych informacji o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm człowieka, ukazanie społecznej degradacji osoby nadużywającej alkohol, propagowanie wśród młodzieży stylu życia bez alkoholu w szkole, domu i otoczeniu.

Projekt realizowany był dwuetapowo. Podczas pierwszego etapu, szkolnego młodzież wykonała hasło i gazetkę o tematyce przeciwalkoholowej, przeprowadzono konkurs wśród uczniów na najciekawszy, tematyczny plakat antyalkoholowy, odbyły się pogadanki na temat szkodliwości nadużywania alkoholu, jedna przeprowadzona przez specjalistę psychologa Panią Donatę Gryziec.

Wytypowano po trzech liderów z etapu szkolnego do drugiego etapu, rejonowego. Po trzech do testów dotyczących profilaktyki uzależnień i podstawowych zagadnień dotyczących PCK, po trzech do konkursu na najciekawszy plakat antyalkoholowy.

W drugim etapie, który odbył się 29.09.2020 r. w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle, młodzież z Chemika zaprezentowała się znakomicie, zajmując w obu konkursach trzy czołowe lokaty.

Pierwsze miejsce w Eliminacjach Rejonowych konkursu teoretycznego PCK w Jaśle pod hasłem ,, Stop dla alkoholu w naszej szkole’’ zajęła Natalia Gabryś – kl. II Gc, drugie miejsce Marcelina Sroka – kl. II Gc, trzecie miejsce Aleksandra Dzida – kl. II Gc.

W Eliminacjach Rejonowych konkursu plastycznego PCK w Jaśle pod hasłem ,, Stop dla alkoholu w naszej szkole’’pierwsze miejsce zajęła Paulina Kosiba – kl. II Gc, drugie miejsce Izabela Wątroba – kl. II Gc, trzecie miejsce Mariusz Maziarz – kl. III h.

Laureaci konkursów odebrali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom programu wspaniałych perspektyw zdrowego życia.

E.S.

 


FOTOGALERIA

 

 


 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!