Klasowe czytanie utworów Św. Jana Pawła II Drukuj Email
czwartek, 15 października 2020 13:48

W ramach obchodów „Roku Św. Jana Pawła II” w Chemiku uczniowie klasy IIGf – technik logistyk przyłączyli się do akcji „Czytamy Jana Pawła II”.

01.10.2020 r. na godzinie wychowawczej odbyło się klasowe czytanie dzieł Papieża. Młodzież zaprezentowała fragmenty twórczości Karola Wojtyły („Pamięć i tożsamość”, „Tryptyk rzymski”, poezję).

Głośne czytanie utworów Św. Jana Pawła II poprzedził występ uczennicy Małgorzaty Dziedzic, która na skrzypcach wykonała „Barkę” – ulubioną pieśń Ojca Św.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć członków  grona pedagogicznego. W lekcji wzięły udział: Pani Halina Gierut - wicedyrektor szkoły, Pani Edyta Jamrogiewicz – nauczycielka języka polskiego, która odczytała wiersz „Właściwa inwokacja, czyli wołanie do człowieka, który stał się ciałem historii” oraz wychowawczyni – Pani Elżbieta Piwowarska, która przeczytała fragmenty „Tryptyku rzymskiego”.

Obecni na zajęciach nauczyciele oraz uczniowie z dużą uwagą i w skupieniu wysłuchali prezentacji, w tym recytacji w wykonaniu Przemysława Szota i Norberta Rąpały.

Ta nietypowa godzina wychowawcza na długo pozostanie w naszej pamięci.

E. P.