Start
Prace porządkowe na cmentarzu wojennym na Podzamczu Drukuj Email
środa, 07 października 2020 11:03

 

W dniu 5 października 2020 r. uczniowie klasy 3C wraz wychowawcą, panią Agatą Rabsztyn, wykonali prace porządkowe na cmentarzu wojennym z I wojny światowej nr 36-37 na Podzamczu. Uczniowie naszej szkoły oczyścili obiekt oraz zapalili znicze i pomodlili się w intencji spokoju dusz spoczywających tam 186 żołnierzy poległych w walkach w maju 1915 r. Obiekt ten został przekazany decyzją Burmistrza Miasta Jasła pod opiekę Zespołowi Szkół nr 3 w 2008 r. Od tamtej pory uczniowie wykonują niezwykle ważne prace porządkowe, które zabezpieczają to miejsce przed całkowitym wchłonięciem go przez okoliczny las. Dzięki ich wysiłkowi odwiedzający cmentarz mogą godnie oddać hołd poległym w Wielkiej Wojnie żołnierzom, a sam obiekt nie ulega dewastacji. Wypełniamy w ten sposób spoczywający na nas, współczesnych, obowiązek pamięci o zmarłych, o których już nikt nie pamięta.

[AR]

FOTOGALERIA

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!