Start
Praktyki zawodowe we Włoszech cz.4 Drukuj Email
wtorek, 20 marca 2018 12:11

 

FOTOGALERIA

Ostatnią część praktyk zawodowych we Włoszech uczniowie klas II k i III f spędzili w czterogwiazdkowym hotelu Eurohotel Fiano Romano, znajdującym się ok. 30 km od centrum Rzymu. Zarówno kelnerzy jak i logistycy mieli doskonałą okazję poznać zasady funkcjonowania dużego hotelu biznesowego.Dla logistyków była to doskonała lekcja efektywnego zarządzania obsługą grup
i klientów indywidualnych, reklamą, zasobami ludzkimi, organizacją usług oraz prowadzenia działań marketingowych zmierzających do minimalizowania kosztów funkcjonowania ośrodka i maksymalizacji zysków. Kelnerzy zostali zapoznani z zasadami współpracy
z zewnętrznymi dostawcami usług cateringowych, złożoną organizacją śniadań, obiadów i bankietów, które często odbywały się
w kilku salach jednocześnie.

Ostatnie dni wytężonej ciężkiej pracy zostały uczniom wynagrodzone w bardzo atrakcyjny sposób. Uczniowie odbyli wycieczkę do Watykanu, podczas której mieli okazję uczestniczenia w audiencji z papieżem Franciszkiem, a także zwiedzenia Bazyliki św. Piotra. Bliskość Ojca Świętego, potęga i piękno Watykanu wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie, które na zawsze pozostanie
w ich pamięci. Uczniowie mieli również okazję podziwiania największych atrakcji Wiecznego Miasta, którego każda uliczka emanowała wyjątkowym czarem, blaskiem i powiewem historii.

Uczestnictwo w praktykach zawodowych we Włoszech było dla uczniów życiowym wydarzeniem. Pozwoliło ono nie tylko zastosować w praktyce zdobyte w szkole umiejętności zawodowe, ale także doskonalić posługiwanie się językiem obcym
i dogłębnie poznać kulturę kraju goszczącego. Była to znakomita lekcja życia, która pozostanie na zawsze w pamięci beneficjentów projektu.

/mS, ŁK/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet

optimeks

 

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!