Start Organizacje szkolne Szkolne Wypominki 2017
Szkolne Wypominki 2017 Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 09:35

FOTOGALERIA

 

W piątek, 3 listopada o godz. 10.30 w kościele p.w. M.B. Częstochowskiej w Jaśle została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów z naszej Szkoły.

Jest to już wieloletnia tradycja, że w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych chętni uczniowie wraz z nauczycielami przychodzą na Eucharystię, by wypraszać miłosierdzie Boże dla zmarłych.

Kościół naucza, że w tym właśnie czasie można zyskiwać odpusty zupełne dla dusz czyśćcowych.

„Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.
Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.”

Duszom czyśćcowym możemy pomagać przede wszystkim przez modlitwę. Oczywiście, zwyczaj zapalania świec, ozdabiania grobów kwiatami jest pięknym gestem pamięci, lecz „Nawet największy płomień świecy nie będzie cieplejszy niż żar twojej modlitwy.”

BR

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!