Start Organizacje szkolne XVII Dzień Papieski-8 października 2017
XVII Dzień Papieski-8 października 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 16 października 2017 09:00

FOTOGALERIA

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodziliśmy w Polsce 8 października pod hasłem " Idźmy naprzód z nadzieją." Samo hasło stanowiło zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka o nadziei.

Znaczenie nadziei można również dostrzec w słowach Papieża Franciszka analizującego dzisiejszą rzeczywistość: W Kulturze często zdominowanej przez technikę jest jakby coraz więcej różnych form smutku i samotności, w które popadają ludzie, także wielu młodych. Przyszłość rzeczywiście zdaje się być zakładnikiem niepewności, która nie pozwala na osiągnięcie stabilizacji. W ten sposób często rodzą się uczucia melancholii, smutku i nudy, które mogą powoli doprowadzić do rozpaczy. Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami. Głęboka pustka wielu osób może być wypełniona przez nadzieję, jaką nosimy w sercach, z wypływającą z niej radością. Istnieje wielka potrzeba poznania radości, która objawia się w sercu dotkniętym przez miłosierdzie. Doceńmy zatem słowa Apostoła: „Radujcie się zawsze w Panu”.

Dzień Papieski był obchodzony w naszej Szkole w piątek 6 października. Z tej okazji odbyła się po raz pierwszy akcja charytatywna „Kremówka Papieska” prowadzona przez Szkolne Koło Caritas. Każdy wspierający akcję otrzymał również pamiątkowy obrazek. Zysk z akcji został przeznaczony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin. Odbyła się również audycja nadana przez radiowęzeł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w obchodach Dnia Papieskiego.

/xPS/

 
men cke oke ko
powiat miasto jaslo4u jaslonet
bohateron Sklep Komputerowy Optimeks Portal Terazjaslo Telewizja Jasielska
PRDM-JASŁO TV Obiektyw u schabinskiej

Twoja przeglądarka jest zbyt stara aby zobaczyć co tutaj jest!