Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle X Wieczór Twórczości Młodych Drukuj Email
środa, 17 maja 2017 13:33

„Piękno rzeczy śmiertelnych mija,

lecz nie piękno sztuki.”

Leonardo da Vinci

26 kwietnia 2017 roku  w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle odbył się X – jubileuszowy - Wieczór Twórczości Młodych, który był podsumowaniem działalności artystycznej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, i ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego oraz prezentacją zainteresowań i pasji młodych - utalentowanych ludzi. Podczas wieczoru uczniowie przedstawili własne utwory poetycki, prozę, malarstwo, rysunek oraz muzykę związaną z ludową tradycją naszego regionu. Swoje zdolności artystyczne zaprezentowały także uczennice naszej szkoły. Wiersze Patrycji Sanickiej z kl. I „d” przeczytała pani Izabela Filip, a prace plastyczne Nicoli Wokurke, Zuzanny i Magdaleny Reczek z kl. I „d” można obejrzeć na wystawie w bibliotece. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

/EŁ/